Індекс споживчих цін по Харківській області

Делитесь!
Facebook
Twitter

Індекс споживчих цін по Харківській області в жовтні 2017 року становив 101,0%.

На продовольчому ринку області в жовтні зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому на 0,7%, найсуттєвіше на плодоовочеву продукцію, а саме:

  • салати, огірки, помідори – у 1,3–1,4 раза;
  • перець солодкий, баклажани, кабачки – на 12–25,7%;
  • Окрім того, значно зросли ціни на яйця, сало – на 13–16,1%;
  • сосиски, сардельки першого ґатунку, молоко, пшоно, вироби з м’яса кулінарні – на 7,9–9,5%;
  • крабові палички, оселедці, сметану, сири плавлені, сири тверді типу Емменталь, часник – на 4–7%.
  • Разом із тим, спостерігалося подешевшання деяких продуктів харчування, а саме:
  • картоплі, цибулі ріпчастої, лимонів, капусти білокачанної, ківі – на 11,8–19,8%;
  • бобових, буряку, моркви, яблук, апельсинів – на 5,6–9,4%;
  • меду, спредів, цукру, круп гречаних – на 3,3–11,1%.

Ціни на алкогольні напої зросли на 2,4% (найсуттєвіше горілка, вина ігристі, пиво – на 2,8–3,3%), на тютюнові вироби – на 0,8% (найсуттєвіше сигарети з фільтром вітчизняних марок, сигарети без фільтру – на 1,1–2,9%).

Серед непродовольчих товарів спостерігалося подорожчання одягу і взуття зимового сезону – до 17,4%; засобів макіяжу, жарознижувальних та знеболювальних препаратів імпортних – на 6,3–7,5%; дизельного пального, бензину А-92, А-95 – на 5,8–7,6%; окремих моделей побутової техніки, канцелярських товарів та приладдя для малювання, фарб – на 4,3–8,9%.

Водночас подешевшали засоби жіночої гігієни, мийні засоби синтетичні сухі, газ скраплений для автомобілів – на 5,8–13,1%.

Серед послуг, що надаються населенню, подорожчали послуги спортивних установ, перукарень (чоловіча стрижка), пансіонатів, послуги у сфері страхування здоров’я, ремонт взуття, місцевий телефонний зв’язок, комплексний відпочинок – на 5,1–10%, тоді як проїзд у міжміському поїзді подешевшав на 5,3%.

Разом з тим, рівень цін на водопостачання, водовідведення, електроенергію, газ, кам’яне вугілля, опалення та гарячу воду залишився без змін.

На споживчому ринку області в жовтні зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої. Із плодоовочевої групи більше за інші подорожчали огірки, помідори, салати, часник, перець солодкий, баклажани, кабачки. Підвищилися ціни на яйця та сало, масло та молокопродукти, сіль, рис, крупи ячні, пшоно, філе мороженої риби, рибу морожену, крабові палички, фарш м’ясний та курячий, субпродукти яловичі та свинячі, вирізку яловичу, ковбаси та копченості, каву, чай і какао. Водночас знизилися ціни на крупи гречані, моркву, буряк, яблука, цитрусові, картоплю, цибулю, капусту, ківі, рибу живу, охолоджену, вирізку свинячу, свинину, мед, цукор.

Підвищилися ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби, головним чином, за рахунок зростання цін на горілку, пиво та сигарети без фільтру.

Подорожчали одяг і взуття за рахунок зростання цін на продукцію зимового сезону, хімічне чищення одягу та ремонт взуття.

Зросли ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива через зростання у ціні матеріалів з утримання та ремонту житла.

Збільшилися ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла за рахунок підвищення цін на домашній текстиль, окремі види побутової техніки, меблі та предмети обстановки.

Подорожчання у сфері охорони здоров’я спостерігалося внаслідок зростання цін на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання, амбулаторні послуги. Водночас подешевшали послуги лікарень.

Підвищення цін на транспорт відбулося, в основному, за рахунок подорожчання палива та мастил (при цьому подешевшав газ скраплений для автомобілів). Разом з тим, знизилися ціни на залізничний пасажирський транспорт, а саме проїзд у міжміському поїзді.

Зросли ціни на зв’язок через подорожчання місцевого телефонного зв’язку.

У сфері відпочинку і культури подорожчали туристичні послуги, газети, книжки та канцелярські товари, послуги відпочинку та культури, аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації.

Збільшення вартості послуг ресторанів і готелів пов’язане з подорожчанням послуг пансіонатів.

Зростання цін на різні товари та послуги відбулося через подорожчання страхування здоров’я та послуг з особистого догляду.

Рівень цін на послуги освіти залишився без змін.

Мы за грамотность! Поэтому если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Делитесь!
Facebook
Twitter

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: