10 фактів про Україну

1. Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс – в Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсов світу.

2. Станція метро «Арсенальна» у Києві – найглибша в світі, і вона йде під землю на 105 метрів. Станцію побудували однією з перших, в 1960 році, в безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, в тунелях у «Арсенальній» є таємні притулки для політичної верхівки.

3. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень – це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

4. Українець Микола Сядристий, хоч і не «лівша», але підкував блоху, прямо як у казці. Блоху можна побачити в Київському музеї мініатюр.

10 Фактів про Україну

5. Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і живописних – вулиця Хрещатик у столиці України Києві. Її довжина всього 1 225 метрів.

6. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.

10 Фактів про Україну

7. Українська мова зайняв друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали як третю найкрасивішу мову в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, який пройшов в Парижі в 1934 році.

8. Найдовша печера в Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю 216 км. Це найдовша гіпсова печера в світі і друга за довжиною, вона поступається лише Мамонтової печера в США.

Печера Оптимістична

9. Перша гасова лампа винайдена у Львові в 1853 р і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.

10. Український духовий інструмент «Трембіта» – найдовший музичний духовий інструмент в світі.