AGROEXPO-2020: підсумки

Виставка проходить під патронатом: Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Організатори виставки: Кіровоградська обласна державна адміністрація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК “Украгромаш”, ВГО “Українська асоціація аграрних інженерів”.

У VIII Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2020, яка пройшла з 30 вересня по 3 жовтня, взяли участь 450 компаній-експонентів та 500 учасників «Покровського ярмарку». Виставкова площа комплексу має рекордні для України розміри та складає 125 000 м².

В 2020 році кількість компаній-учасниць, з ряду причин не змогли приїхати – це іноземні експоненти з Туреччини, Польщі та Білорусії.

Цьогоріч традиційної реєстрації відвідувачів не було, в зв’язку з карантинними обмеженнями (для того, щоб уникнути скупчення людей),  проте, за попередніми даними отриманими емпіричним шляхом (заповнюваність автостоянки, списки реєстрацій учасників тощо), за чотири дні роботи виставки  її відвідали 38 000 – 42 000. Надзвичайно насиченим та продуктивним виявився саме другий день виставки, так як кількість цільових відвідувачів просто «зашкалювала».

У відкритті взяли участь Міністр розвитку економіки  торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Назаренко, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, а також Голова Правління обласного об’єднання роботодавців Кіровоградської області Павло Штутман.

За дні роботи виставки в межах робочих візитів на найбільшу виставку завітали: делегація Китайської діаспори в Україні та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні – Ігор Сокол.

Традиційно під час роботи виставки відбулась низка семінарів, конференцій, панельних дискусій. Так, у перший день роботи виставки ділову програму «AGROEXPO-2020» відкрив семінар «Сучасні проблеми агропромислового комплексу області та перспективи розвитку в умовах зміни клімату» (напрямки державної підтримки сільського господарства у 2020 році та перспективи на 2021-2023 роки; імплементація земельної реформи, передові технології та досягнення аграрного сектору Ізраїлю). Всеукраїнський науковий інститут селекції провів панельну дискусію «Основні критерії вибору гібридів соняшнику та кукурудзи». Відбувся «круглий стіл» «Національна система кваліфікації – міст між освітою та ринком праці» під час якого було проведене обговорення проблем реалізації державної політики у сфері кваліфікацій та важливість якості професійних кадрів з точки зору роботодавців.

На виставці цьогоріч були представлені провідні бренди сільськогосподарського машинобудування – як іноземні («John Deere», «New Holland», «Case, Fendt», Claas» та інші), так і вітчизняні (ХТЗ, «Ельворті», «Лозівські машини», «Білоцерківмаз» тощо). Хотілось би зазначити, що  за  ініціативи Федерації роботодавців України, на виставці була представлена мультибрендова експозиція вітчизняної комунальної техніки.

Аграрії мали змогу ознайомитись  з максимально можливою номенклатурою техніки та обладнання для АПК,  оновити свій технопарк, а  також їх увазі була запропонована експозиція племінних порід тварин та птиці (площа 2000 м²).

Окремою експозицією в рамках виставки була виставка  «AUTOLAND»,  на якій були представлені легкові та вантажні автомобілі  світових брендів.

На AGROEXPO-2020 аграрії впродовж 4-х днів роботи мали можливість купити сільгосптехніку за акційними цінами: у разі підписання договорів на купівлю техніки безпосередньо на виставці –  аграрії отримували знижку від 5%,  в разі коли техніка була забрана з експозиції – 10%.

З кожним роком на AGROEXPO зростає Всеукраїнський освітній ярмарок. В 2020 році свої наукові потужності показали 30 ЗВО з різних куточків України.

В межах «АGROEXPO» традиційно пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок»   з міні-експозиціями товарів декоративно-ужиткового мистецтва, частуванням, виступами творчих колективів та  вже традиційним конкурсом “Гарбуз-велетень”. В 2020 році  переміг гарбуз Валентини Білоконенко з селища Степового Кіровоградської області. Вага гарбуза-велетня склала 55,3 кг. Переможниця отримала у подарунок 32-дюймовий телевізор.

Під час «Покровського Ярмарку»  цього року  відзначали 175 років від дня народження нашого видатного земляка-драматурга Івана Карпенка-Карого (Тобілевича), персонаж однойменного твору якого – Мартин Боруля є символом-брендом ярмарку.

Хотілося б наголосити, що пройшов фестиваль вуличної їжі «Єлисавет Смак Fest», який тривав всі чотири дні виставки та  дав змогу відвідувачам посмакувати різноманітними стравами кухонь народів світу.