Біологічні аспекти обрізки дерев: як впливає на ріст та здоров’я

Обрізка дерев — це комплекс заходів для видалення певної частини гілок, спрямований на формування стабільної, акуратної та вентильованої крони. Слід розуміти важливість цього заходу, оскільки він впливає на всі фізіологічні процеси дерева. Після обрізки на якийсь час порушується фотосинтез, змінюється баланс між кореневою системою та кроною. Тим часом гілки, що залишилися, отримують більше поживних речовин.

Варто довірити цей важливий захід фахівцям, знайти яких можна на платформі Кабанчик. Професійна обрізка дерев, ціни на яку можуть сильно відрізнятися, залежно від кваліфікації майстра та регіону, допоможе вам покращити ділянку та отримати плодючий фруктовий сад.

Навіщо і коли потрібне обрізання дерев

Загалом обрізка потрібна з багатьох причин, з яких можна виділити найважливіші:

  • правильне формування крони;
  • продовження терміну життя рослини;
  • збільшення врожайності;
  • лікування захворювань;
  • видалення старих сухих гілок.

Якщо осіння обрізка більшою мірою має санітарне значення, то найсприятливіший час для заходу — весна. Взимку, коли у рослин уповільнюються всі процеси, можна видаляти тільки сухі гілки, як забезпечення безпеки на ділянці.

Види обрізки дерев

Досвідчені садівники, знайти яких ви можете на kabanchik.ua/ua/category/sad-i-ogorod, поділяють обрізку на кілька основних видів:

  • санітарна — дозволяє позбутися хворих, сухих, пошкоджених гілок, а також таких, які заважають решті пагонів;
  • підтримувальна — проводиться регулярно, передбачає зрізання частини крони, щоб запобігти її надмірному згущенню, збільшивши таким чином урожайність;
  • формувальна — спрямована на поліпшення структури дерева, з правильно розташованими гілками та кроною, відповідно до сорту рослини;
  • омолоджувальна — потрібна для стимуляції зростання нових пагонів шляхом видалення старих. Часто до таких методів вдаються заради відновлення життєдіяльності старих рослин, що мають історичну або іншу цінність.

Також існує суцільна обрізка, яка актуальна для живої огорожі. Садівник зрізає всю крону, залишаючи щільну поверхню потрібної форми. Цей процес проводять найчастіше з кущовими рослинами.

Затіявши обрізку дерев, слід ретельно вивчити особливості кожного виду, методи зрізів, вміти користуватися спеціальними інструментами, щоб не наробити помилок. Некваліфікований підхід спричинить втрату рослини.