День саду Уманського НУС

4 березня 2025 року в Уманському національному університеті садівництва відбувся щорічний науково-практичний семінар під назвою «День саду». Цьогорічна тема була присвячена сучасним та інноваційним технологіям у вирощуванні грушевих культур.
Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з новими результатами наукових досліджень та практичними напрацюваннями у сфері садівництва. У програмі заходу були презентації відомих аграрних компаній, виставкові експозиції та майстер-клас з обрізування грушевих дерев.
Семінар зібрав понад сотню учасників – представників садівничих підприємств, агрономів, консультантів, науковців і випускників Уманського НУС, які активно долучилися до обговорення актуальних питань галузі.
Зі вступним словом до гостей звернувся перший проректор університету Іван МОСТОВʼЯК, а модерував захід завідувач кафедри плодівництва і виноградарства Роман ЯКОВЕНКО.
У рамках семінару виступили провідні фахівці галузі:
-
Ігор БАБІЙ (ФГ «Інтерфлора») розповів про формування крон та обрізування груш в умовах інтенсивного садівництва;
-
Олексій ДОБРОДЗІЙ (ТОВ «ДНІПРОРУТС») представив захист саду від грушевої медяниці;
-
Валентина КОЦУР (ТОВ «БАЙЄР») поділилася рішеннями компанії щодо захисту плодових культур;
-
Ольга ШАРАПАНЮК (BASF) доповіла про засоби захисту зерняткових культур;
-
Марина КУЗЬМЕНКО («Петіоль») презентувала застосування штучного інтелекту у вирощуванні яблунь і груш;
-
Юрій ЯНОВСЬКИЙ (Уманський НУС) розкрив стратегію захисту садів від західного травневого хруща;
-
Андрій ОСИКОВИЙ («Самміт-Агро Юкрейн») представив сучасні препарати для захисту садів;
-
Сергій САЛЬНИКОВ («UKRAVIT») розповів про дослідження і сервіси, що супроводжують вирощування та зберігання продукції;
-
Валентина ЯМКОВА («Вітера Україна») ознайомила з новітніми підходами до мінерального живлення плодових культур.
У практичній частині семінару випускник Уманського НУС Максим ЗАРІЦЬКИЙ провів демонстраційне обрізування груш у саду своєї компанії «High Garden Україна».
Захід пройшов у теплій та професійній атмосфері. Усі учасники високо оцінили організацію події та отримали багато корисної інформації щодо сучасних методів догляду за грушевими насадженнями.
До організації семінару активно долучилися працівники кафедри плодівництва і виноградарства – Роман ЯКОВЕНКО, Роман БУЦИК, Андрій ЧАПЛОУЦЬКИЙ, Петро ГОЛОВАТИЙ, Олександра ПОЛУНІНА, Богдан ЧЕЦЬКИЙ, Іван ТРУШЕВ, Інна КУЧЕР – разом з аспірантами 11-дфс групи та студентами факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин.