Дводенна конференція “Угода мерів” у Львові

10 травня 2023 року у Львові відбулася дводенна конференція “Угода мерів” в Україні – працюємо разом над зеленим відновленням.

Угода мерів (УМ) – наймасштабніший у світі рух щодо клімату та енергії. Ініціатива поєднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно доєднались задля досягнення цілей ЄС щодо клімату та енергії. Наразі рух налічує понад 11,000 місцевих та регіональних органів влади в 55 країнах та переросла у потужний всеохоплюючий рух, який технічно та методологічно підтримується спеціалізованими офісами УМ.

👏Започаткована в Європейському Союзі в 2008 році, Угода Мерів поширилася й на інші регіони по всьому світу. Глобальна ініціатива Угода Мерів сьогодні використовує досвід, накопичений за останнє десятиліття у Європі та за її межами, і спирається на ключові чинники успіху ініціативи: її управління знизу-вгору, багаторівневу модель співпраці та орієнтовану на результат структуру.
Українські муніципалітети завжди демонстрували лідерство в ініціативі Угода мерів. На сьогодні майже 300 українських громад приєдналися до цього кліматичного руху та розробили 180 Планів дій, спрямованих на вирішення енергетичних та кліматичних проблем. Підписанти УМ в Україні зобов’язалися скоротити викиди CO2 на понад 25 мільйонів тон на рік, що еквівалентно понад 1 трильйону дерев, які необхідно висадити для поглинання еквівалента викидів CO2.

Представники різних громад презентували досягнення та бачення підтримки ЄС у контексті стабілізації еко життєдіяльності міст. Були презентації від міста Кривий Ріг та Миколаїв, Славутич та Львів, Житомир. Дуже багато розмовляли та обговорювали стосовно післявоенного відновлення. Боляча тема, як людям допомогти з відновленням.
Наприкінці першого дня відбулася презентація вручення нагород та заключне слово. І Харків, як завжди отримав цікавий приз! Харків’яни пишаюся вами – The BEST!

Конференція проводилася двома мовами -українською та англійською, це прогресивний формат життя!
Такі конференції не просто стимулюють і пожвавлюють дієздатність органів влади, а й завжди надихають на новий виток прогресу і нововведень! Це дуже файна подія для всіх нас !

P.S. Чекайте ще новини про конференцію!