Історія про зв’язок поколінь та про героя, який навчався в Академії

У День Соборності України до столичної школи №275 імені Володимира Кравчука завітав начальник командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України полковник В’ячеслав Овчаренко.

Лейтенант Володимир Кравчук загинув під час участі в антитерористичній операції, йому було 21…

Володимир народився 23 серпня 1992 у місті Києві. Столична школа №275, у якій він навчався, носить його ім’я і нещодавно там було відкрито музей і присвячений він лише лейтенанту Володимиру Кравчуку.

Молодий офіцер закінчив навчання у Академії в 2013 році. Згодом був відряджений до зони проведення АТО та обіймав посаду командира взводу спеціального призначення. 19 червня 2014 у Донецькій області, під час звільнення Ямполя — куля снайпера влучила у офіцера, коли він знаходився на броньованій бойовій машині. За словами його бойових товаришів, він отримав вогнепальне поранення в голову та грудну клітину, несумісні з життям. 15 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенант Володимир Кравчук нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

В школі  полковник В’ячеслав Овчаренко, в першу чергу відвідав музей, присвячений офіцеру-випускнику свого підрозділу. На стінах музею багато фотографій про навчання та життя Володимира Кравчука. Це місто у школі є особливим і кожний візит до нього наче важливий урок про цінність людського життя.

«В’ячеслав Володимирович передав нашому шкільному музею від особового складу пам’ятний знак Академії НГУ “Мужність. Честь. Закон” та пам’ятну відзнаку. Вони тепер займуть почесне місце у музеї пам’яті Володимира Кравчука, музеї, який навіки закарбовує пам’ять про подвиг учня нашої школи, курсанта Національної академії, офіцера Національної гвардії України, хлопця, який віддав життя своє за нашу вільну Батьківщину — Україну», – зазначила  директор школи імені Володимира Кравчука Оксана Антощук.

Після відвідування музею, полковник  В’ячеслав Овчаренко поспілкувався із учнями школи, та розказав про Академію і про самого героя. В’ячеслав Овчаренко пам’ятає Володимира за часів навчання та розповів багато про нього учням школи.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ