Карантин у Берліні

Я зараз «застряг» у Берліні, можу поділитись спостереженнями як тут у Німеччині з вірусом.

Загроза вірусу відчувається. У середині березня було кілька виступів Меркель. Особливим було її тривожне і зворушливе звернення до народу Німеччини, яке транслювалося по всіх теле- радіоканалах.

Такий змістовний виступ був уперше за весь час її канцлерства. Основна теза: «Країна стоїть перед важким випробуванням, перед нами стала найбільша загроза з часів Другої світової війни». Також вона закликала громадян до усвідомлення проблеми, відповідальності та солідарності у подоланні загрози епідемії.

Надзвичайне засідання уряду та представників земель Німеччини затвердило заходи щодо заборони пересування громадян у деяких землях. У Берліні закрито все, крім продовольчих супермаркетів, баумарктів (будівельних супермаркетів), лікарень, клінік та деяких важливих установ. Також заборонено відвідувати дитячі майданчики. Обмежено перебування на вулиці більше ніж двом поряд, при цьому дозволені прогулянки сім’ями, гуляння з собаками та рекомендуються ранкові пробіжки.

З 22 березня у Берліні було запроваджено двотижневий карантин, який незабаром продовжили до 20 квітня. У місті зупинено роботу переважної більшості підприємств та фірм. По всій Німеччині закрито багато заводів, зупинено всі конвеєри виробництва автомобілів.

У магазинах відвідувачам рекомендується дотримуватися дистанції півтора метри, рекомендується одягати захисні маски, при виникненні невеликих черг у середину запускають групами. Згодом у багатьох супермаркетах працівники почали дезінфікувати ручки візків і на вході встановлювати пристрої з антибактеріальними засобами для рук.

Продукти в супермаркетах є, хоча на початку карантину була помітна певна нестача борошна, молока, макаронних виробів, зменшився асортимент хліба. Ціни не зростають, пропозиції та знижки на деякі товари діють як завжди.

Исчезли из продажи дезинфицирующие средства (спреи, гели, салфетки), в некоторых магазинах это можно приобрести на выходе при кассе, но по одной единице в руки.

Багато товарів можна замовити онлайн через Інтернет, пошта та служби доставки працюють, посилки передають одержувачам біля дверей безконтактно і без особистого підпису у формулярі.

За повідомленнями Інтернет-провайдерів, під час карантину значно зросло навантаження на мережу. Люди всі вдома, грають у мережеві комп’ютерні ігри та переглядають фільми. Збоїв у роботі мережі немає.

Міський транспорт працює у звичайному режимі, але на кілька хвилин збільшили інтервали руху. Люди привітні як завжди, чемно вітаються у під’їзді та біля будинків навіть із незнайомцями.
За інформацією Інституту Коха, карантинні заходи дають позитивний результат. Говорити про припинення пандемії зарано, але стабілізація ситуації помітна.

Загалом, якщо не знати про існування загрози, то зовні майже нічого не помітно, хіба менше автомобілів і людей на вулиці. Але невидимий підступний вірус існує і, на жаль, може дістати кожного.