Платформу EastSeries Одеського кінофестивалю презентували на міжнародному фестивалі серіалів SERIES MANIA

Професійна секція SERIES MANIA FORUM відбулась із 25 до 27 березня

 

 

27 березня у французькому Ліллі в межах професійної секції SERIES MANIA FORUM міжнародного фестивалю серіалів SERIES MANIA була презентована платформа EastSeries Одеського міжнародного кінофестивалю. Презентація відбулась у межах партнерства ОМКФ та SERIES MANIA. Її провели генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич і польський кінорежисер, член Європейської кіноакадемії та президент ScripTeast Даріуш Яблонські.

EastSeries – це конкурс телесеріалів, який ОМКФ організовує у співпраці з європейською програмою підготовки кращих сценаристів Східної Європи ScripTeast від Незалежної кінофундації за підтримки компанії Star Media, яка надає переможцю як приз комплекс послуг з постпродакшену на суму у 20 тисяч євро. Також переможець отримує місце у Writers‘ Campus у межах партнерства з SERIES MANIA. Раніше платформа мала назву Odesa IFF ScripTeast Series Projects. У конкурсі EastSeries беруть участь східно- та центральноєвропейські проекти, а головна мета платформи – презентувати проекти, кількість та якість яких щорічно росте. Минулого року на Одеському кінофестивалі було два переможці: «Сімейні архіви» та «Smokey Eyes». Останній отримав спеціальну нагороду від Series Mania – персональне запрошення взяти участь у Series Mania Writers‘ Campus 2019.

На SERIES MANIA FORUM зазначили: хоч платформа EastSeries і молода, оскільки проводиться лише третій рік, вона вже робить певні успіхи. До прикладу, сценарист польского проекту Smokey Eyes отримала як приз можливість взяти участь у сценарній лабораторії SERIES MANIA, пройти там інтенсивний тренінг та отримати консультації від міжнародних експертів, – говорить генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. – Другим вагомим досягненням можна назвати відбір у Канни українського проекту виробництва Film.ua “Схованки” (Hide and Seek), який також брав участь у EastSeries. За місяць він буде презентований на одній з найважливіших виставок для телебачення MIPTV Cannes. Це вагома перемога, адже туди подають серіали з усього світу, а відбирають лише 10 учасників”.

Цьогоріч в межах презентації EastSeries у Ліллі були представлені, зокрема, трейлери серіалів зі Східної Європи, які мали світовий успіх: “Неопалима купина” (Burning Bush) польського режисера Аґнєшки Голланд та чеська “Пустка” (Wasteland) Еліс Нелліс та Івана Захаріаса. “Ці трейлери є демонстрацією потенціалу і зростаючого попиту на східноєвропейські телесеріали. Вони показують, що Європа – це не тільки історія з минулого, але також і погляд у майбутнє”, – говорить Даріуш Яблонські.

SERIES MANIA FORUM – це професійна секція індустріальних панелей фестивалю серіалів SERIES MANIA. Заснована у 2013 році, вона вже стала значимим майданчиком для зустрічі професіоналів серіальної галузі, де обговорюються проекти, які знаходяться у розробці чи у виробництві. За кілька років існування секції було реалізовано багато проектів, в тому числі “Eden”, “Stella Blomkvist”, “Keeping Faith” та “Tabula Rasa”. Багато інших наразі знаходяться у виробництві.

Сам фестиваль SERIES MANIA був створений у 2010 році Лоранс Ершберг в Парижі, а пізніше переїхав до міста Лілль. Саме тут зустрічаються відомі світові шоуранери, сценаристи, актори, а на великому екрані представляють кращі серіали світу. Цьогоріч гостею фестивалю стала голлівудська актриса Ума Турман.

Приймання заявок на участь в EastSeries Одеського кінофестивалю відкрите з 28 березня та триватиме до кінця травня.

УкраїнськаРусскийEnglish