Пресреліз IV Міжнародного Grain Storage Forum ELEVATOR 2022

Минулої п’ятниці у Києві відбувся IV Міжнародний Grain Storage Forum ELEVATOR 2022, організований компаніями «ПроАгро Груп», Agro Insightex, Асоціацією елеваторів України та Українською зерновою асоціацією – наймасштабніша подія року на вітчизняному аграрному ринку для фахівців зерновиробництва і суміжних галузей.

Що нового?

Четвертий за рахунком, нинішній форум був перенесений з травня минулого року і став першим, який пройшов під час повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, що значною мірою визначило теми обговорень і сам порядок денний заходу. Раніше, під час попередніх зустрічей, їх лейтмотивом було підвищення ефективності агровиробництва , впровадження передових технологій, укріплення конкурентоспроможності українського АПК. Цього разу на форумі головні акценти змістилися на те, як вистояти, як зберегти аграрну галузь країни навіть попри всі спричинені війною збитки, як забезпечити продовольчу безпеку країни.

Однак, відкриваючи форум, президент Асоціації елеваторів України Олег Клименко, зазначив, що обговорюючи сьогоденні болючі проблеми, треба дивитися у завтрашній, мирний день, який обов’язково настане. «Необхідно вже зараз думати про те, як нам відновлювати і відбудовувати український агропромисловий комплекс, а те, що не можна буде відновити – побудувати заново, з урахуванням кращого світового досвіду і інновацій», – підкреслив він.

Робота форуму почалася з виконання Державного гімну і вшанування хвилиною мовчання пам’яті воїнів-героїв і усіх українців загиблих у триваючій війні.

Як проходив агрозахід

Першу конференцію у рамках заходу, присвячену трейдингу і логістиці, провів президент УЗА Микола Горбачьов. Те, що саме з обговорення цих напрямків стартувала фахова дискусія на зерновому форумі, не випадково, оскільки чи не найбільших збитків від початку війни галузь зазнала через блокування транспортних шляхів і параліч торгівлі агропродукцією.

В першій панельній дискусії заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков і операційний директор «Укрзалізниці» Вячеслав Єрьомін розповіли, що вже зроблено і буде робитися, аби здешевити перевезення й забезпечити якомога ширший доступ виробникам на світові ринки. Про те, як і куди везуть своє збіжжя і продукти переробки, напрацюваннями в освоєнні нових шляхів збуту поділилися директор з логістики агрохолдингу «Кернел» Микола Мірошниченко і заступник генерального директора компанії «Нібулон» Михайло Різак.

Своєю чергою, про стан торгівлі агропродукцією, лібералізацію умов торгівлі розповів заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка. Разом з ним у другій панельній дискусії взяв участь директор «Подільської торговельної компанії» Олексін Гуйван.

Окремо на конференції відбулася презентація програми з фіксації воєнних злочинів, скоєних рашистами проти об’єктів українського АПК, від Project Expedite Justice. Директор програми Паскаль Турлан та координатор проекту в Україні Аліса Голощапова докладно поінформували, яким чином належить документувати крадіжки майна, руйнування виробничих потужностей з тим, аби притягти російських загарбників до відповідальності й надалі вимагати від них компенсації збитків.

Друга конференція форуму була присвячена безпосередньо темі зберігання зерна. Втрата зерносховищ на окупованих територіях, пошкодження елеваторів в зонах бойових дій, скорочення персоналу через військовий призов робітників, дефіцит ресурсного забезпечення і робота в умовах відключення електроенергії – про всі ці проблеми і шляхи їх вирішення під час окремої панельної дискусії говорили заступник гендиректора «УкрЛендФармінгу» Володимир Сущенко, керівник центрального офісу «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк, заступниця комерційного директора БЗК Grain Alliance Людмила Урядова, керівник елеваторного напрямку групи SOLAGRO Сергій Щербань. До них також доєдналися керівник напряму з розвитку USAID Agro Владислав Карпенко й гендиректор контейнерного залізничного терміналу «Мостиська» Дмитро Кобзар.

З презентаціями інновацій в зернозберіганні перед присутніми виступили співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко, голова представництва Convex International в Україні Юрій Шимченко, директор з монтажу і будівництва KMZ Industries Вячеслав Степанчук, директор EDS PLUS Василь Попов, гендиректор TORNUM в Україні Олександр Холод, СЕО компанії IT-Enterprise Олег Щербатенко.

Остання конференція

На заключній конференції форуму йшлося про переробку агросировини у її самому широкому значенні. Модератор дискусії з поглиблення переробки зерна, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, зазначив, що експорт зернових й олійних приносить країні близько $30 млрд на рік, але якби ми цю сировину переробляли і експортували вже готові продукти, то ця сума могла б зрости до понад $100 млрд. Про можливості розвитку агропереробки, її найперспективніші напрями говорили керівник офісу «Бюлер Україна» Андрій Шаран, директор компанії Aria Commodities Олег Левченко, керівник проектів компанії Roshen Костянтин Півень, заступник гендиректора «ТАС-Агро» Антон Жемердєєв.

Ще одна панельна дискусія була присвячена переробці агросировини в контексті розвитку біоенергетики та забезпечення енергобезпеки як окремих виробництв, так і країни в цілому. У ній взяли участь заступник директора з економічних питань компанії Gals Agro Роман Підгорний, директори компаній Greco Group Іван Корженко, KHET – Юрій Подоляк, TEFF – Юрій Фаренюк, директор «Українськкої технологічної компанії» Євген Лукашевич, голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, а також директор Української асоціації виробників біоетанолу Тарас Миколаєнко.

Підсумки

Отже, в підсумку, профіль IV Міжнародного Grain Storage Forum ELEVATOR 2022 виглядає так: 3 тематичні конференції, 6 дискусійних панелей, більше десятка презентацій і виробничих кейсів, понад 40 спікерів, численні запитання й відповіді від близько 420 учасників, спілкування на полях форуму й виставки, де було представлено 20 компаній з експозиціями товарів, послуг і технологій для АПК.

Хоч форум вийшов за часовий регламент, всіх питань й проблем, про які хотілося поговорити, торкнутися, на жаль, не вдалось. Цьому завадили й три повітряні тривоги, які пролунали у Києві під час роботи форуму.
Те, що не вдалося, обговоримо наступним разом. Він обов’язково буде і ми переконані, що вже за мирного часу!

Наостанок організатори IV Міжнародного Grain Storage Forum ELEVATOR 2022 висловлюють подяку за допомогу у його проведенні генеральному партнеру – компанії Convex International, генеральному партнеру конференції – Almeida Group, офіційним партнерам – компаніям Greco Group, TORNUM, TEFF, Kusto Agro, EDS PLUS, IT-Enterprise, BUHLER, спеціальним партнерам – компаніям OLIS, DroneUA, Ventalab, «Фабрика рукавних фільтрів, «Зерновий дім», STELA, UTC, DELTA Engineering, SOJAM Ukraine, «Ангари України», «МетТрансСервіс». Також подяка всім медіа та інформаційним партнерам форуму.

Наостанок, раді повідомити, що V Grain Storage Forum відбудеться вже 2 червня 2023 року, традиційно в київському гольф-центрі. Тож ми вже починаємо підготовку, а ви слідкуйте за нашими оновленнями, щоб бути в курсі всіх подій. До зустрічі на полях форуму!

 

Фотозвіт