Самопізнання. Методика трьох питань

В певний момент життя кожен з нас починає розуміти суєтність свого існування. Тягар відповідальності, обов’язки, видимість стабільності на роботі, в сім’ї, сформоване коло друзів, звичне проведення часу, да й просто щоденний стрімкий кругообіг подій стає тягарем та змушує зупинитись та замислитись про те, що чогось не вистачає в нашому житті. Що життя стало буденним та передбачуваним. Ми починаємо задавати собі питання про сенс життя, про розуміння себе та інших.

Ці питання виникають від потреби в самопізнанні. Та як тільки ми розуміємо, що сенс життя знаходиться не зовні, а як раз, всередині – у внутрішньому світі кожного з нас, життя і наше розуміння його повністю змінюються. Змінюються наші життєві цінності, оточення, друзі, рід діяльності та образ життя. З’являються нові захоплення та хобі. Ми згадуємо свої давні мрії та починаємо реалізовувати їх. Та цей процес самопізнання стає невід’ємною частиною нашого життя. Процес самопізнання можна почати з трьох простих, але достатньо складних питань до себе:

ХТО Я?

Яка Я особистість? Чим Я живу? Що Я люблю? Про що Я мрію? До чого Я прагну? Які в мене цінності? Чи мої це прагнення та цінності або ж нав’язані колись батьками, рідними, друзями, соціумом? Чи дійсно це я справжній, той, хто створює свою історію та живе своїм життям? Хто ж Я насправді?

КУДИ ЙДУ?

Чи відповідає моїм бажанням те, що я роблю день за днем? Куди це мене приведе? Чи допоможе цей шлях досягти моїх цілей та здійснитися моїм мріям? На скільки життя, яким я живу дійсно моє? Що мене не влаштовує? Що я хочу та можу змінити? Як я можу це зробити?

НАВІЩО?

Навіщо мені зміни в житті? Можливо краще залишити все як є? Які зміни допоможуть побачити свій потенціал, свої здібності та реалізувати себе? Як це вплине на моє життя та оточення? Що я буду відчувати? Чи стану від цього щасливим я та моє оточення?

Якщо відповідати на ці питання щиро та чесно, то з’явиться розуміння необхідності та неминучості змін. Воно може надихнути, збентежити або налякати. Та вибір буде за вами: залишити все як є або взяти відповідальність за своє життя та почати жити у відповідності до СВОЇХ цілей, бажань, прагнень, потреб. При цьому ви повинні усвідомлювати, що процес переосмислення та трансформації ваших життєвих установок та стереотипів не буде швидким, та потребує постійної роботи над собою та самоконтролю. Але це того варте, бо на вас очікують нові емоції, почуття , події та люди. Звісно ж, мало хто буває абсолютно готовий до рішучих змін у своєму житті. Все, що ми можемо зробити – відважитися на перший крок. І перед вами відчиняться двері до нового життя.

 

Аліна Поліщук – Топ-100 успішних українців в номінації «Психолог року – 2021», наставник з пошуку себе, експерт з самореалізації, аутентичний консультант. Член Всесвітньої Асоціації Позитивної Психотерапії (WAPP), член Української Асоціації Психосоматики Репродуктивної Перинатальної Психології (UAPRPP), психолог конкурсу краси «MISS NEW
MATURE UNIVERSE-2021», психолог проекту «BOOT-CAMP» від «BRAND PEOPLE» по створенню особистого бренду.