Секрети догляду за автомобільними шинами: вплив на безпеку на дорозі

Автомобільні шини, як і взуття людини, є показником охайності та акуратності автовласника. Крім того, ігноруючи догляд за покришками, вам доведеться частіше купувати нову гуму, оскільки комплект швидко прийде в непридатність. Перед тим, як ставити нові шини, важливо переконатися в їхній цілісності та готовності до їзди. Варто звернутися до фахівців на https://kharkov.kabanchik.ua/category/shinomontazh-i-balansirovka та отримати кваліфіковану допомогу.

Догляд за шинами потрібен регулярний, не лише перед заміною, а й у процесі водіння. Вони відповідають за якісне зчеплення з дорожнім покриттям, сприяють керованості автомобілем. На гуму постійно негативно впливають такі чинники як УФ-випромінювання, наявність реагентів на дорозі, хімія на мийці тощо. Що потрібно знати про догляд за покришками та які засоби використовувати — про це читайте у статті.

Причини передчасного старіння автошин

Щоб уникнути частих відвідувань СТО та зайвих витрат, важливо враховувати фактори, що впливають на передчасне зношення гуми. Один з неочевидних таких факторів може бути некоректний розвал сходження, в такому випадку можливе “підʼїдання” гуми, іншими словами, нерівномірний знос шини, а також проблеми з ходовою частиною які будуть посилювати цю проблему, щоб убезпечитись від вищезгаданого можна звернутись до майстра для діагностики, якого ви легко можете знайти на https://kharkov.kabanchik.ua/category/diagnostika-i-remont-hodovoj та отримати професійний огляд. Але щоб не наступати на ті ж граблі, врахуйте ще інші важливі аспекти, що впливають на раннє зношування шин:

  • неправильний тиск у шинах;
  • надмірне навантаження;
  • підвищена температура дорожнього покриття;
  • некоректний стиль водіння — різкі гальмування, розгони, буксирування;
  • запущений технічний стан підвіски.

Запобігти деяким з перерахованих факторів можна за допомогою догляду, який слід проводити комплексно.

Як доглядати за шинами

Доглядові процедури складаються з трьох етапів: миття, полірування, чорніння. Важливо дотримуватися суворої послідовності, інакше процес не матиме сенсу. Варто розглянути кожен етап окремо:

  1. Чищення шин. Виконується мийними пінними засобами для видалення бруду та пилу з коліс. Процедура стандартна, що не потребує особливих навичок. Достатньо нанести засіб, помити губкою і змити водою.
  2. Полірування. Для цього передбачені спеціальні речовини — поліролі. При поліруванні мікротріщини заповнюються воском або силіконом, вирівнюється поверхня та утворюється захисна плівка.
  3. Чорніння. Більше необхідне для візуальної естетики, щоб шини виглядали як нові. Фарбу можна наносити ручними способом або спреєм, на бічні частини гуми.

Ретельний та своєчасний догляд дозволить вам не лише отримувати задоволення від зовнішнього вигляду коліс, а й бути впевненим на дорогах. Адже їзда на зношеній, потрісканій і частково зруйнованій гумі загрожує поганим зчепленням з дорожнім полотном, від чого автомобіль втрачає керованість.

Важливо відзначити, що догляд має здійснюватися у будь-який сезон, незалежно від погодних умов та температури за бортом. Не варто економити на доглядових процедурах та власній безпеці.