Слово року від словника Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary

Американський тлумачний словник Мерріама-Вебстера (Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary) вибрав словом 2020 року іменник «пандемія». Про це в понеділок повідомило довідкове видання на своєму сайті.

«Іноді одне слово визначає цілу епоху, і це вірно для цього виняткового – і виключно складного – року. Одне слово негайно вийшло на перший план, оскільки ми вивчили дані, за якими і визначається наша версія слова року, – йдеться в повідомленні словника. – Словом 2020 року версії словника Мерриама-Вебстера стала «пандемія».

Як уточнюється, слово вибирається «на підставі статистичного аналізу слів, які неймовірно часто шукають в онлайн-словнику і які демонструють значне збільшення інтернет-трафіку в порівнянні з минулими роками».

На сайті словника наголошується, що перший сплеск пошукових запитів по слову трапився 3 лютого, коли з лікарні в Сіетлі (штат Вашингтон) був виписаний перший в США пацієнт з коронавірусів. У цей день перегляди значення слова виросли на 1 621% в порівнянні з усім минулим роком, а з початку березня – на 4 000%. 11 березня, коли Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила коронавірус пандемією, перегляди збільшилися на 115 806%.
Словник Мерриама-Вебстера вибирає «слово року» вже більше 15 років. У минулому «словами року» ставали «вони» (they, 2019) «справедливість» (justice, 2018), «фемінізм» (feminism 2017), «наука» (science, 2013), «соціалізм» (socialism, 2012) , «прагматичний» (pragmatic, 2011).

За останніми даними, з початку пандемії коронавірусів в світі заразилися більш 62,2 млн осіб, понад 1,4 млн померли.

Українська UK English EN Polski PL