«УКАБ Агротехнології 2024» вражає масштабами: понад 2000 гостей та 87 компаній у виставковій зоні
25 липня 2024 року на потужностях агрохолдингу МХП (с. Краснопілка, Гайсинський р-н, Вінницька область) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з агенцією UCABevent провели польову подію національного рівня – «УКАБ Агротехнології 2024». Захід об’єднав на полях Вінниччини більше 2000 гостей та учасників з різних регіонів України.
Цьогорічною особливістю стала найбільша в історії проведення заходу виставкова зона та рекордна кількість агрегатів, що демонструвались у декілька хвиль відповідно до 4 тематичних блоків. Крім цього, подія була сповнена атмосфери олімпійських ігор, бо ж українські аграрії – це своєрідні олімпійці, котрі борються на своїй агроарені за високі врожаї в складних умовах повномасштабної війни. Талісман Укабчик фотографувався з усіма охочими, грецька богиня пригощала смаколиками, а гості могли відчути себе у ролі справжніх чемпіонів на п’єдесталі фотозони.
Офіційно відкрив захід в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, підкресливши, що українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами. «Сьогодні в аграрному секторі багато викликів, але зростає і світова конкуренція, а ми – експортоорієнтована галузь. І після нашої перемоги необхідність бути конкурентним і ефективним лише зросте. Тому вже зараз треба думати над втіленням інноваційних технологій та процесів в агросекторі», – пояснює Тарас Висоцький.
Перша заступниця Начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна також наголошує, що українські аграрії повинні підходити до розвитку бізнесу з точки зору економії ресурсів, розвиваючи сучасні технології. Під час відкриття події учасників привітав й заступник голови Вінницької обласної Ради Анатолій Ткач, побажавши насиченого дня, продуктивних нових знайомств та співпраць. У свою чергу заступник головного виконавчого директора з агробізнесу МХП Сергій Доброгорський зазначив символічність того, що УКАБ Агротехнології проходять саме на Вінниччині, оскільки це один із найбільших хабів аграрної конгломерації.
У межах пленарної частини 9 спікерів презентували актуальні для українських аграріїв теми:
- «Загальні тенденції технічного забезпечення агровиробників України» від Олексія Копилова, керівника департаменту FENDT/VALTRA;
- «Інструменти обробітку ґрунту від Agrokalina» від Юрія Васківнюка, власника компанії Agrokalina;
- «Модульність цифрових рішень від PTx Trimble» від Тараса Пилипака, менеджера з питань регіонального розвитку PTx Trimble;
- «Нові можливості цифрової платформи Climate FieldView» від Романа Бици, Digital Farming Specialist Climate FieldView;
- «Олімпійський чемпіон з відновлення родючості ґрунтів» від Ярослави Бухонської, фізіолога рослин BTU;
- «Розмінування земель сільськогосподарського призначення. Шляхи компенсації» від Дмитра Салімонова, генерального директора Global Clearance Solutions Ukraine;
- «Сучасні інструменти ведення обліку ТМЦ у Cropwise Operations» від Олександри Горган, менеджерки по роботі з ключовими клієнтами Cropwise Operations;
- «Відновлення ґрунтів» від Богдана Ропотилова, директора групи компаній LIFE BIOCHEM;
- «Швидкі фінансові рішення «Агро Фабрика» від Павла Гузиря, керівника альтернативних каналів продажів «Агро Фабрика» ОТП Банк.
Одразу після завершення пленарної частини розпочалися тест-драйви агротехніки від вітчизняних та міжнародних виробників, а саме: зернозбиральних комбайнів та жниварок, навігаційних систем, самохідних обприскувачів, культиваторів та глибокорозпушувачів, розкидачів мінеральних добрив, дискових борон, передпосівних культиваторів, плугів, агрегатів для вертикального ґрунтообробітку, агрегатів для для смугового обробітку ґрунту, сівалок та посівних комплексів, телескопічних навантажувачів, тракторів, агродронів. У статичному вигляді вся техніка була доступна для огляду увесь час заходу.
Серед презентованої агротехніки 16 одиниць були вперше представлені у полях України. Це новинки від топових брендів та їх постачальників:
- Трактор Fendt 1100 Vario MT: разом із концепцією низьких робочих обертів двигуна FendtID має надзвичайні характеристики економічності та надійності.
- Ланцюгова борона Agrokalina Velly-7: має кілька важливих переваг, які роблять її популярною серед фермерів та аграрних підприємств.
- Агродрон DJI Agras T50: підіймає сільськогосподарські операції на новий рівень, забезпечуючи стабільність під час перенесення 40 кг обприскування або 50 кг корисного вантажу.
- Компактор Favorit Tinker: є представником машин, у яких розроблено комплексну технологію обробки землі з одиничним розташуванням робочих елементів з метою створення рівного посівного ложа.
- Коротка дискова борона LEMKEN Rubin 10/1000 KUA: має великий діаметр диска 645 мм та два ряди вирізних напівсферичних дисків, що забезпечує повноцінне підрізання на глибині від 7 см.
- Дисковий агрегат Turbo-Max 850 ТМ: призначений для поверхневого вертикального обробітку ґрунту на глибині до 12 см без перевертання скиби та бокового зміщення з мінімальним ущільненням.
- Телескопічні навантажувачі CASE IH Farmlift 737: ці машини вантажопідйомністю від 3300 до 4200 кг і висотою підйому до 9,1 м втілюють в собі міцність, надійність і комфорт.
- Сівалка для смугового посіву BEDNAR MATADOR MO 6000: перевага цього технічного рішення полягає в тому, що перед посівом відбувається розпушування ґрунту в смугах, локально вносяться добрива на глибину розміщення кореневої системи.
- Посівний комплекс FAVORIT TARPAN: багатофункціональний високопродуктивний агрегат, який спроможний виконувати підготовку ґрунту, вирівнювання посівного ложа, внесення мінеральних добрив, висів насіння, закриття, прикочування.
- Причіпна посівна комбінація Amazone Cirrus Grand 9004-2 C: з шириною захоплення 9 м та об’ємом бункера 5750 л пропонує високу дієвість.
- Зернова сівалка Lemken Equalizer VT 12000: ідеальне рішення для сівби дрібних зернових культур, а також сої на підготовленому ґрунті та на полях із помірно важкими ґрунтами за технологією No-till.
- Дисковий лущильник BEDNAR SWIFTERDISC XE10000: призначений для лущення стерні та передпосівного обробітку ґрунту, оснащений агресивними А-дисками діаметром 560×5 мм, що забезпечують відмінне підрізання рослинних решток та змішування з ґрунтом.
- Трактор NEW HOLLAND T8.435: одна з особливостей – двигуни Cursor 9 потужністю до 435 к.с. з покращеними робочими характеристиками.
- Універсальний посівний комплекс HORSCH Focus 6.35 MT: доповнила сімейство сівалок Focus TD та отримала великий двосекційний бункер на 12 000 л, що значно зменшує кількість заправок, і, відповідно, це все відображається на логістиці та продуктивності.
- Культиватор HORSCH Fortis 6 AS: для поверхневого лущення стерні, суцільного обробітку, а також глибокої культивації та основного обробітку ґрунту на глибину від 4 до 30 см.
- Навісна сівалка Claydon Evolution: виводить технологію прямого стрічкового посіву Claydon Opti-Till® на новий рівень.
У виставковій зоні 87 компаній представили інноваційні агротехнології, статичні експозиції, та актуальні в умовах воєнного часу рішення для сільгоспвиробників. Крім цього, на учасників чекали цінні подарунки від партнерів заходу, ексклюзивні пропозиції компаній-постачальників та виробників добрив, ЗЗР, біопрепаратів, а також вигідні фінансові інструменти від провідних банків України, що також були присутні на заході.
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent висловлюють подяку за підтримку польової події «УКАБ Агротехнології 2024»: AGCO (Fendt) – ексклюзивному технічному партнеру, МХП – організаційному партнеру, AGROKALINA – вітчизняному технічному партнеру, OTP Bank – фінансовому партнеру, Trimble – цифровому партнеру в точному с/г виробництві, Life Biochem – партнеру з ефективного живлення рослин та біологізації, Climate FieldView – інноваційному партнеру, BTU – партнеру з відновлення родючості ґрунтів, Cropwise – партнеру з цифровізації агробізнесу, Global Clearance Solutions – партнеру з розмінування, AgroPortal – ексклюзивному інтернет-партнеру. А також всім технічним партнерам: Case IH, Massey Ferguson, New Holland Agriculture, Deutz Fahr, Great Plains, HORSCH, Lemken, Amazone, Kuhn, Bednar, Pottinger, Zeppelin, Titan Machinery, Bertoud, Agrifac, Agroresurs, AMAKO, Альбіон, Mzuri, In Force Group, Спектр, ННЦ, Kverneland, MASCHIO GASPARDO S.p.A, DroneUA, Агроструктура, Астра, Favorit, Квінта Агро, LandEcoTech, Neo Agro, NFM, Agronix, ARK Group, Лідер, Adler, ВФК, Мінтех.
Крім цього дякуємо за анонсування та висвітлення заходу інформаційним партнерам: GrowHow, IFarming, Aggek, Growex media, AgroOne, Agroexpert, «АгроЕліта», «Судноплавство», «Агробізнес Україна», «Інфоіндустрія», Sapienza (Agri-Gator, Seeds), «Аграрний Тиждень», «Агротаймс» , «Агробізнес Сьогодні», bizagro, «АгроПравда», Agtech media, Agriteka, Agrostory, медіаплатформам «Аграрії разом», «Агронавт», «АгроТер», журналам «АгроПро», «Агроном», «АгроЛюкс» та «Ексклюзивні технології», виданню «Пропозиція», ZEEP, SELO.ua, GreenPost, Village-Life.biz, I-VIN.INFO, Він Тайм, журналу «Вінниця», Українській Раді Бізнесу.
А вже 12 вересня зустрічаємося на ювілейній XV Міжнародній конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), котра за турбулентні для агросектору роки вже стала майданчиком, що засвідчує незламність українського агросектору. Цього року, розуміючи все більшу пріоритетність агросектору в формуванні стабільної економіки, головною темою LFM стає «Агромайбутнє України: відновлюємо, вдосконалюємо, крокуємо вперед». Тож разом розглянемо, чому сьогодення – це український аграрний ренесанс. Більше про захід за посиланням: https://cutt.ly/KelrB4IY.
Фотозвіт