Livestock Summit 2022 in Ukraine
Тваринницька галузь в Україні має вистояти і розвиватись попри війну
Близько 300 представників тваринницьких господарств зібрались у Києві на перший Ukrainian Livestock Summit 2022, який відбувся минулої п’ятниці, 11 листопада, став і першим великим профільним майданчиком галузі в Україні від початку великої війни. Його організатором виступили компанія «ПроАгро Груп» разом з провідними вітчизняними об’єднаннями тваринників і птахівників.
Перед тваринниками зараз стоїть багато завдань – зберегти галузь, зробити її якомога більш ефективною, і багато проблем – це і забезпечення тварин кормами, і безпекові питання, і логістичні, і питання збуту й переробки, і ще десятки й десятки інших. Також вже зараз треба думати й про те, як відновлювати, відроджувати тваринницьку галузь після війни, після нашої в ній перемоги.
Власне всім цим питанням і був присвячений саміт, поділений на чотири тематичні панелі. Але почалася його робота з хвилини мовчання у пам’ять про загиблих у війні і виконанням Гімну України.
Відкрив Ukrainian Livestock Summit 2022 виконавчий директор «ПроАгро Груп» Олег Клименко. А хедлайнерами першої панелі, на якій обговорювалися головні виклики воєнного часу для тваринників, стали перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький і голови профільних комітетів Верховної Ради – аграрного Олександр Гайду й податкового Данило Гетманцев.
<p
«Маємо розуміти: війна – це не лише втрати та випробування, а й додаткові можливості та стимули. Так, ситуативною перевагою сьогодні для тваринників є надлишок зерна і дешевих кормів. А отже і змінюватися, і шукати шукати шляхи треба всім: і законодавцям, і виробникам», – сказав у зверненні до учасників саміту Олександр Гайду.
Своєю чергою, Тарас Висоцький зазначив, що через війну бюджет підтримки аграріїв з боку держави обмежений, однак уряд і Мінагрополітики шукають можливості створення програм надання допомоги сільгоспвиробникам разом з міжнародними фондами і інституціями. Данило Гетманцев як приклад привів скасування мита на імпорт в країну генераторів для забезпечення підприємств енергоживленням.
В першій панелі перед учасниками також виступили заступник голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко, президент Європейського союзу кормовиробників Йоахім Берманн, гендиректор УКАБ Роман Сластьон, директор Союзу птахівників України Сергій Карпенко, ректор Одеського національного технологічного університету Богдан Єгоров, гендиректор компанії «Ясенсвіт» Юлія Фльорова, гендиректор компанії EDINSTVO GROUP Сергій Бакум, голова правління ГС «Вівчарство та козівництво України» Мар’ян Троцький.
Друга панель форуму була присвячена торгівлі і фінансам, зокрема, пошуку джерел інвестицій у розвиток тваринницької галузі і відбудову постраждалих підприємств. Її відкрив керівник напряму розвитку аграрних ринків USAID Владислав Карпенко, який розповів, як вітчизняним аграріям отримати гранти від американського агентства по міжнародному розвитку, а гендиректор компанії «АПК-РЕСУРС» Дар’я Дідковська, віце-президент Асоціації українських банків Галина Хейло й виконавчий директор Української Асоціації венчурного та приватного капіталу Дмитро Кузьменко розповіли, де тваринникам сьогодні шукати фінансування своїх виробничих проектів.
Про енергобезпеку підвищення енергоефективності тваринницької галузі окремо говорилося під час третьої панелі саміту. Проблема стабільного енергозабезпечення господарств особливо актуалізувалася у жовтні з початком прицільних обстрілів рашистськими окупантами енергетичної інфраструктури України, через що центральні регіони потерпають від щоденних відключень електрики. І якщо у великих містах ці відключення здебільшого відбуваються за графіком, то у селищах і селах, де й розташована більшість ферм і птахофабрик, світло вимикається хаотично, без попереджень, і на непрогнозований період часу, впродовж якого живність все одно потрібно доглядати, годувати, обігрівати. Чи реально це робити при відсутності напруги в електромережі говорили голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, гендиректор компанії Gals-Agro Сергій Кравчук, директор із розвитку інновацій групи компаній VITAGRO Сергій Савчук, бренд-менеджер EcoFlow Сергій Силін, гендиректор компанії IKNET Юрій Подоляк, генеральний директор компанії TEFF Юрій Фаренюк, генеральний директор «Промавтоматика Вінниця» – Михайло Ганчук.
Висновки
Четверта панель саміту біла присвячена впровадженню інновацій в тваринництво як шляху до його повного відновлення і подальшого зростання. На цю тему з учасниками дискутували гендиректор Міжрегіонального союзу птахівників та кормовиробників Вадим Шиян, керівник проектів компанії «Сій Добро» Антон Водяник, директор з розвитку бізнесу компанії LEDLIFE Алла Ковалевська, президент компанії AgriGo Анатолій Міндель, директор компанії OPE Сергій Прокопенко, керівник технічного відділу ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів» Дмитро Коломоєць, директор Науково-дослідного і навчального Інституту молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок Надія Бойко.
Спікерів саміту, учасників дискусій кожної з його чотирьох панелей було набагато більше, тож просимо вибачити тих, кого ми тут не назвали. Їх виступи можна переглянути в відеозапису форуму, який незабаром буде опубліковано на сторінці «ПроАгро Груп» у Facebook. Крім того, окремим темам Ukrainian Livestock Summit 2022 організатор форуму має намір присвятити онлайн-конференції, взяти участь в яких зможуть всі бажаючі.
Слід додати, що під час саміту працювала виставка обладнання та технологічних рішень у галузі тваринництва та птахівництва Livestock Expo 2022. Зокрема, свої експозиції представили компанії SKIOLD GROUP, BioPharm, GRECO group, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів, ICK Group, «Сій Добро»/Buschhoff, «БТУ-Центр», ТОВ «СГП «Мікробіологічні системи», ADVANTAGE AUSTRIA, Bioveta, ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів», «Промавтоматика Вінниця» «Агроклімат Україна», «ЕвроВЕТ», «Ветагро»., Люберецький соєпереробний завод.
Організатори Ukrainian Livestock Summit 2022 висловлюють щиру подяку за допомогу у його проведенні спеціальним партнерам саміту компаніям «Сій Добро», GRECO group, ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів», ТОВ «СГП «Мікробіологічні системи», енергетичним партнерам DroneUA та EcoFlow, головному інформаційному партнеру – журналу «Корми і факти», а також всім представникам мас-медіа, які працювали на саміті й надали інформпідтримку його проведенню.
І насамкінець не можемо не згадати те піднесення і бурхливі оплески, якими всі присутні на Ukrainian Livestock Summit 2022 зустріли новину, яка надійшла під час його проведення – про захід перших груп українських бійців у звільнений Херсон. А для того, щоб допомогти ЗСУ якнайскоріше звільнити всі окуповані території України від рашистських загарбників, впродовж всього дня роботи учасники саміту робили свої внески до Благодійного фонду «Тільки вперед» на придбання теплові зору для одного з військових підрозділів. Про це ми детально розповімо при іншій нагоді, адже Ukrainian Livestock Summit 2022 – перший, та аж ніяк не останній.