ВІТЧИЗНЯНА ТЕХНІКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО РІВНЯ

Ознайомитись з ґрунтообробними та посівними машинами, а також з енергозасобами (тракторами) для їх агрегатування можна було в кінці липня на «Дні поля»,

проведеного ІГ УГТЕК, Лозівським кузнечно-механічним заводом, «Лозівськими машинами» при під-тримці облдержадміністрації на полях та ПСП «Гарант» біля пгт. Краснопавлівка Лозівського району Харківської області.
Агрегати «Лозівських машин» адаптовані як до вітчизняної, так і до імпортної тягової техніки, і підходять як для невеликих фермерських господарств (з парком тракторів потужностю 80-180 к.с.), так і для великих агрохолдингів, орієнтованих на обробку великих площ (в агрегаті з потужними тракторами).

Короткі дискові борони-лущильники «ДУКАТ» – це повна лі-нійка високопродуктивних агрегатів з шириною захвату від 2,5 м до 16,75 м. Вони можуть використовуватись для: лущення стерні; створення мульчуючого шару; основної поверхневої і мілкого обробітку грунту; передпосівного обробітку грунту.
На заході була представлена новинка 2016 року – «Дукат» з шириною захвату 3 м.
Дисковий лущильник «ДУКАТ» краще всього підходить для стерньової обробки. Він виконує интенсивне перемішування грунту і рослинної маси на глибину до 14 см. Конструкція і розташування робочих органів забезпечує якісний предпосівний обробіток, що, у свою чергу, дозволяє значно розширити сферу застосування короткої дискової борони в сільськогосподарському виробництві, підвищити її річне завантаження і економічну ефективність застосування.
Зацікавленість відвідувачів викликали інтенсивні стерньові культиватори «ШИЛЛІНГ», які широко використовуються в мінімальній системі землеробства. При цьому створюються найбільш сприятливі умови для проростання і подальшого розвитку рослин. «ШИЛЛІНГ» ефективний при обробці грунту до і після зернових, бобових культур, а також знаходить широке застосування і в тради-ційних системах обробітку, при догляді за парами і при передпосів-ній обробці ґрунту.
За один прохід агрегат виконує: розпушування і кришіння ґрунту; підрізування бур’янів; подрібнення і закладення рослинних залишків, добрив і мульчування ними поверхні ґрунту; вирівнювання і зворотне ущільнення поверхні ґрунту; підготовку посівного ложа із стабільною глибиною.
Заслуговував уваги відвідувачів глубокорозпушувач «ФРАНК» — один з найбільш ефективних засобів для поліпшення водно- повітряного стану грунту, здатний створити якісну мульчу з по-жнивних залишків. Він призначений для руйнування ущільнених шарів, що утворюються після використання знарядь горизонтального обробітку, таких, як плуги, дискові і лапові знаряддя.
Агрегат обробляє грунт на великій глибині, без обороту пласта, залишаючи на поверхні від 30 до 60% рослинних залишків, що ви-рішує проблему захисту грунту від ерозії, зберігаючи органічний склад грунту і, отже, гарантуючи її довготривалу родючість.
Був представлений також глибокорозпушувач «ГУЛЬДЕН», який призначений для суцільної дворівневвої обробки за безвід- вальною технологією замість зяблевої і весняної оранки, глибокото спушення грунту на схилах і парових полях, для післязбирального спушення і передпосівної обробки стерньових і мульчованих аг-рофонів, грунтів, що заплили, а також для обробки кормових угідь.
При роботі передпосівногр культиватора «ЧЕРВОНЕЦЬ», від-відувачі відмітили, що він створює добре посівне ложе: ущільнений шар» закладений якісно розпушеним грунтом зверху. Він придатний майже для всіх видів підготовки насінного ложа: передпосівна об-робка (розпушування грунту на глибину закладення насіння від З до 15 см); заробки рідкого і твердого гною; вичісування бур’янів в ниткоподібній стадії їх розвитку.
З ранку юрбилися відвідувачі біля посівного комплексу «ЗЛАТНИК», який може сіяти як по мінімальній, так і по нульовій технологіях, завдяки висіваючому блоку з посиленими дводисковими сошниками. Оснащення хвилястими дисками, встановленими перед кожним сошником, дозволяє працювати по значній кількості пожнивних залишків та за технологією no-till.
«ЗЛАТНИК» може застосовуватись для: посіву зернових і техніч-них культур – від маку до квасолі; посіву по мінімальних і нульових технологіях; внесення стартових добрив одночасно з посівом; вне-сення сипких мінеральних добрив.

Більше 16 років успішної роботи на полях зробили пружинну бо-рону «ЛІРА» справді легендарною. Її непримхливість, надійність і висока якість роботи не з чуток знайомі аграріям України, Росії, Казахстану і багатьох інших країн.
Відомо, що експлуатаційні показники ґрунтообробних та посівних машин в значній мірі залежать від тракторів, з якими вони агре-гатуються. На Дні поля в якості енергозасобів було представлено різноманіття тракторів провідних тракторобудівних фірм. Ці потужні енергонасичені машини оснащені новітніми розробками в галузі електроніки та гідравліки заслуговують поваги. Однак, їх ціна не є реальною для багатьох господарств. Для тих, хто на сьогоднішній день не може дозволити собі таку купівлю, існує альтернативний варіант – придбати за доступною ціною вітчизняний трактор типу ХТА-200 чи ХТА-250, які можуть бути оснащені мінськими двигунами Д-260.4 чи Д-262.2Б2 або закордонними. Ці трактори добре себе показали при демонстрації техніки на Дні поля.
Існує також найбільш малозатратний варіант – модернізація наявних в господарстві тракторів типу Т-150К, ХТЗ-170 встановленням потужних (210/250 к.с.) та економічних мінських двигунів Д-260.4 або Д-262.2Б2 за допомогою фахівців ТД «Автодвір». Саме такі модернізовані трактори в повній мірі відповідають концепції сучасного тракторобудування і добре агрегатуються з перспективними ґрунтообробними та посівними машинами.

Українські аграрії відзначили, що унікальність даного заходу в тому, що на Дні поля представлені досягнення вітчизняного сіль-госпмашинобудування і не поступається світовим і європейським брендам, агрегати максимально адаптовані під потреби українських аграріїв, була можливість не тільки ретельно їх оглянути, а і оцінити в роботі.