Вокзал Левада в Харкові планують закрити

У Харкові планують закрити станцію «Харків-Левада», на якій зупиняються приміські поїзди. Ця станція грає роль приміського вокзалу Харкова, знаходиться в Основ’янському районі міста, а поблизу від неї знаходиться Центральний міжміський автовокзал і станція метрополітену «Проспект Гагаріна». Станція Левада з’явилася ще в 1911 році, коли була побудована Північно-Донецька залізниця. Назва Харків-Левада вона отримала в 1960-і роки. Тоді ж була проведена електрифікація залізниці. Електрички звідси почали відправлятися в напрямку Люботина, Мерчика, Чугуєва, Золочева, а також Лиману. Станція Левада – тупикового типу. Вокзал станції належить до першого класу. Пасажиропотік оцінюється в 15 тисяч пасажирів на добу.

Незважаючи на це, станцію Харків-Левада вирішили віднести до категорії малодіяльних станцій, а гілку до неї – до збиткових ділянках залізниць України і тому можливе закриття і станції, і гілки. В «Укрзалізниці» хочуть, щоб влада Харкова і Харківської області почали відшкодовувати збитки від перевезення пасажирів-пільговиків та, крім того, субсидували приміські перевезення.
У прес-службі Південної залізниці розповіли, що в січні-вересні 2019 року поїзди та електрички Південної залізниці в Харкові перевезли 3 млн. 722 тис. Пасажирів пільгових категорій на 23 мільйони 636 тисяч гривень. Між місцевими органами влади і залізницею договори на перевезення пільговиків не укладені, компенсація від місцевої влади надходить в повному обсязі. В результаті цього ЮЖД недоотримає цього року 32 мільйонів 854 тисяч гривень.

«Укрзалізниця» не наполягає на закритті малодіяльних станцій і ділянок … Покрити збитки від малодіяльних станцій можуть місцеві органи влади або інші структури, які зацікавлені в подальшому використанні станцій на загальних підставах. У цьому випадку використовується інструмент компенсації збитків з місцевих бюджетів відповідно до процедури, встановленої Законом України «Про залізничний транспорт». При відсутності компенсації УЗ має право подати документи на закриття станції », – відзначили в прес-службі магістралі.