Вперше в Україні прозвучить легендарна «Червона скрипка» Страдіварі

Один з найвідоміших музичних інструментів – легендарна «Червона скрипка» роботи Антоніо Страдіварі, вперше прозвучить в Україні 10 травня. На сцені Палацу студентів Національного юридичного університету відома американська скрипачка Елізабет Піткерн зіграє з МАСО «Слобожанський» в концерті «Містична «Червона скрипка». У програмі – Концерт для скрипки з оркестром Бетховена та Симфонія №4 Брамса. Диригент – заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко. Початок – о 19:00.

Для американської скрипальки Елізабет Піткерн концерт в Харкові стане її першим виступом в Україні.

Елізабет Піткерн почала навчатися грі на скрипці з 3-х років, під керівництвом своєї мами. Потім, її вчителями були такі відомі музиканти, як Яша Бродський, Шмуель Ашкеназі і Роберт Ліпсетт. У 14 років вона вже грала в супроводі оркестру. А в 16, з Елізабет сталася подія, яка відіграла ключову роль в її житті. Юна скрипалька отримала в подарунок до Дня народження – знамениту скрипку Страдіварі 1720 року, відому як «Червоний Мендельсон» або «Червона скрипка», яка, на думку фахівців, є однією з кращих скрипок великого скрипкового майстра і справжнім акустичним дивом. Інструмент їй купив дідусь на аукціоні Christie’s в Лондоні. «За збігом чи ні, цей аукціон відбувся в День Подяки, – згадує Елізабет, – і завжди, цього дня я висловлюю свою вдячність за всі ті можливості, які у мене є». З тих пір Елізабет Піткерн вважає скрипку найбільш надихаючим наставником і другом своєму житті. Вона є першим відомим музикантом, який приніс скрипку в найвідоміші концертні зали світу. Разом з «Червоною скрипкою» Елізабет виступала на кращих сценах США – Лінкольн-центрі, Карнегі-Холі, Концертному залі імені Уолта Діснея, а також на концертних майданчиках Італії, Франції, Німеччини, Великобританії, Угорщини, Бразилії, Канади, Мексики, Австрії, Чехії та інших. Щиро вважаючи, що її зустріч з інструментом не випадкова, Елізабет стверджує що її місія – поділитися чарівною красою звучання «Червоної скрипки» з людьми різного віку, професій та культур. Кожного разу, граючи на цьому унікальному інструменті, дивовижна історія якого, стала основою сюжету оскароносного фільму «Червона скрипка», скрипалька говорить, що відчуває «як ніби скрипка розповідає через музику свої історії».

Візит відомої скрипальки в Україні відбудеться на запрошення музикантів – братів Олександра Дворніченка з України та Сергія Дворніченка, що живе в США. “Ідея запросити Елізабет в Україну виникла під час благодійного концерту «Класична феєрія», в грудні минулого року, – розповідає заступник директора МАСО “Слобожанський” Олександр Дворніченко. – Елізабет Піткерн відома в США не тільки як талановитий музикант, але і як меценат. Вона очолює фонд Red Violin, який надає стипендії музикантам- початківцям, а також є президентом і художнім керівником дитячого музичного табору Luzerne Music Center (LMC) в штаті Нью-Йорк, де здобувають музичну освіту обдаровані діти від 9 до 18 років”. Тому, крім концерту, Елізабет, візьме участь в роботі дитячого благодійного конкурсу-фестивалю «Музична майстерня», як голова журі. Його переможець буде нагороджений безкоштовною 4-тижневою поїздкою в американський Luzerne Music Center, вартістю – $ 4 865. Оскільки Елізабет Піткерн активно допомагає молоді досягати творчих висот, дуже символічно, що її перший в Україні концерт відбудеться саме з “Молодіжним оркестром”» – вважає Олександр Дворніченко.

У першому відділенні концерту «Містична« Червона скрипка» Елізабет Піткерн зіграє на своєму легендарному інструменті в супроводі МАСО «Слобожанський» Концерт для скрипки з оркестром Бетховена, який багато фахівців вважають вершиною скрипкової музики композитора, що втілює світле начало бетховенського мистецтва. А в другому відділенні прозвучить Симфонія №4 Брамса – остання в його симфонічній творчості. Диригент – заслужений діяч мистецтв України, Юрій Яковенко.

Прес-конференція за участю Елізабет Піткерн, на якій вперше в Україні зазвучить “Червона скрипка”, відбудеться у вівторок, 07 травня, в Premier Palace Hotel Kharkiv за адресою: проспект Незалежності, 2. Початок – об 11:30.

 

Всіх зацікавлених ми просимо обов’язково повідомити про своє бажання бути присутнім

Тетяні Ландесман: +38 063 22 22 583 і +38 095 592 666 8.

Ксенії Левадній: + 38 050 072 4131.

А концерт «Містична Червона скрипка» відбудеться в Палаці студентів Національного юридичного університету в п’ятницю, 10 травня. Початок о 19:00.

Придбати квитки на концерт можна

Ресурси МАСО «Слобожанський»