Історія успіху завода АЕРОМЕХ. Як виживає підприємство, що переїхало із зони бойових дій.

В 2001 році завод було створено у м. Луганськ на базі власної розробки. Ми виробляли сепаратори САД та впроваджували Технологію АЕРОМЕХ на усіх континентах миру. Що ми маємо сьогодні. Усі наші досягнення, впровадження, розробки та успіхи знищили росіяне. Причому знищення було двічі на нашому шляху (в 2014 та в 2022 роках).
В 2015 році ми відбудували завод АЕРОМЕХ з нуля у м. Кремінна, маючи на руках флешку з кресленнями та нашими розробками. З 2015 року за 7 років відновили повний виробничий процес, створили багато робочих місць, розширили діапазон продукції, яку виробляли, створили найкращу команду фахівців та спеціалістів. Ми розбудували нові цеха, купували нове класне обладнання, жили своїми ідеями і творили, незважаючи на труднощі та перешкоди, які в нас були.
І тепер вдруге ми знову втратили все. Розгромлені цеха від бомб, пограбовані приміщення. Знищено усе те, що ми створювали з натхненням і любов’ю.

Росіяне вдруге вбивають наш завод АЕРОМЕХ.

Війна виступила таким собі сепаратором української індустрії. Такі гіганти, як «Азот» чи Лисичанський нафтопереробний нікуди не могли «переїхати» – і вже навряд чи відновляться. Натомість, приміром, «Рубіжанська панчішна мануфактура», «Тана» або «Аеромех» мають такий шанс.
Тяжко і боляче. Ми знову збираємося з силами і фігачимо на повну. В нас є те, що неможливо в нас забрати та зруйнувати.
Це наша сила духу та наш розум. Це завжди з нами. І руськіе цього не розуміють. Тому ми мусимо будувати наше майбутнє і ми це вже робимо.
Ми переїхали до центральної України, на підконтрольну і безпечну українську територію. Тож «Аеромех» став ближче до своїх клієнтів – і в Україні, і в Європі.

З розповіді Ірини Чорнобай випливало, що в Кремінній фірма не просто відновила виробництво, а перейшла на новий його рівень.

– Розробляли нові технології, способи застосування нашого сепаратора. Поставили його на причеп, зрештою, зробили зерноочисний комплекс на колесах: власне сепаратор, барабанно-решітний сепаратор, протруйник насіння. Причіп на двох осях, на якому стоїть міні-комплекс – це, фактично, зерноочисний міні-завод.

– Тут його нема?

– На жаль, не вивезли нічого з Кремінної. Там усе залишилось. Ну, креслення є, просто ми не встигаємо навіть серійні машини робити. Поступово розширимося – почнемо всю свою лінійку виготовляти, і всі нові напрацювання теж підуть у діло.

Обладнання вивезти було неможливо. Потрібно було мінімум п’ять фур, а власники не погоджувались їхати в нашу сторону: снаряди вже літали. Тому виїхали ми, як і в 2014-му, без нічого, зате з командою. З нами вибралося 15 сімей, – розповідає Ірина.

У березні, коли почалися інтенсивні обстріли Кремінної російськими військами, керівництво компанії вирішило виїжджати. Єдине, що змогли вивезти, частину готової продукції зі складів. Усі верстати, необхідні для виробництва, лишилися у Кремінній: лазерний верстат, верстати для гнуття металевих деталей, допоміжні інструменти, токарні, зварювальні верстати, електричні інструменти.

Як ми вже згадували, з Луганська на початку війни у 2014 році не виїхав майже ніхто. Якщо вважати цей приклад певною статистичною вибіркою, можна стверджувати, що свідомість населення Луганщини за роки війни таки почала змінюватись. Принаймні, у ставленні до «руского міра», від якого вже ніхто нічого доброго не чекав.

Наша продукція і надалі допомагатиме у відборі та сортуванні високоврожайного посівного матеріалу, підтримуватиме аграрний сектор української економіки, триматиме високу планку якості на міжнародних ринках, а наша команда залишатиметься органічною частиною стійкої України. Сепаратори САД для очищення зерна приваблюють аграріїв своєю унікальністю і простотою експлуатації. Сьогодні завод АЕРОМЕХ випускає більше 20 моделей.

Залежно від Ваших потреб ми підберемо Вам кращу модель сепаратора, що б Ви змогли ефективно і швидко проводити очищення зерна. Сепаратори САД надійний помічник для фармацевтичних компаній. Тепер сортування шипшини, відбір грубих домішок став набагато легшим. Завдання з відбору паличок та легких домішок вирішено на 100% за один прохід. Зернові сепаратори САД допоможуть вам швидко очистити будь-яке зерно та підготувати насіння. Сортування проводиться за ознаками стиглості, що забезпечує високу схожість і врожайність. ТЕХНОЛОГІЯ АЕРОМЕХ – перевірено часом. Все заради якості.

Якість – це одна з головних вимог для виробництва нашої продукції за технологією “Аеромех”. Тому ми використовуємо тільки якісне обладнання та матеріали.

  • Згинання листів металу виконуємо на професійному обладнанні, що гарантує високу точність згинання, відсутність розривів та застрягань.
  • Для високоточного різання металу ми використовуємо оптоволоконний лазерний верстат.
  • Деякі деталі друкуємо на 3D принтері, завдяки чому ми можемо виготовляти необхідні деталі під інноваційні ідеї наших інженерів.

Ми починаємо виробляти продукцію та обов’язково відродимося знову. Ми будемо кращими і сильнішими. Вже сьогодні завод АЕРОМЕХ на новій локації робить усе можливе для відновлення виробництва нашого зерноочисного обладнання, яке потребують наші фермери України та іноземні партнери. Аграрний фронт працює і ми є його одним з головних учасників. Вистоїмо, переможемо, збудуємо. І все буде Україна!!! Після Перемоги повернутися до свого цеху у Кремінній на Луганщині.